Decydując się na samodzielne projektowanie wnętrza własnego mieszkania, możemy podjąć się zadania przyjemnego, oraz satysfakcjonującego. Ponadto zyskujemy pewną przewagę. Jaką? Możemy mieć pewność, że po zakończeniu wszelkich prac, wnętrze zostanie dopasowane do charakteru osoby użytkującej dany metraż.

Jednak to nie wszystko. Architektura wnętrz to przede wszystkim możność stworzenia ergonomicznego miejsca, w którym każdy element ma swoje położenie. Dom jest dla nas miejscem wypoczynku, miejscem, gdzie możemy się zrelaksować, a niekiedy także zakładem pracy. „Funkcjonalność danego wnętrza należy postawić na pierwszym miejscu, jednak nie należy odmawiać mu charakteru, który jest bardzo ważny.” – podpowiada nam ekspert od aranżacji wnętrz w firmy Orange Studio.

Od lat znane są zasady wpływu na ludzki organizm chociażby koloru naszych ścian. Wiele inspiracji możemy zaczerpnąć w sklepach budowlanych, jednak warto przed tym zapoznać się z psychologią koloru, który ma wpływ na nasze samopoczucie w danym pomieszczeniu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku układu rozmieszczenia pokoi. Warto pamiętać także o tym, że w projektowaniu wnętrz każdy drobny szczegół ma znaczenie i należy go bardzo dobrze przemyśleć, ponieważ późniejsza modernizacja wnętrza bywa kosztowna i bardzo czasochłonna, natomiast późniejszy efekt może znacznie mijać się z tym zamierzonym.

Biorąc pod uwagę garść powyższych informacji, zachęcam by urządzać swoje mieszkanie samodzielnie, korzystając jedynie z porad osób, które mają w tym temacie wiedzę, potrzebną do realizacji danego projektu.