W wielkomiejskich osiedlach z czasów PRL, bloki mieszkalne zbudowane zostały w niezbyt dużej odległości od siebie. Pomiędzy nimi urządzono parkingi, boiska i place zabaw. W bezpośredniej bliskości znajdują się przelotowe drogi przejazdowe i tory tramwajowe.

Takie usytuowanie blokowisk, z jednej strony można uznać za wygodę dla mieszkańców – dobry dojazd, dużo miejsc na pozostawianie samochodów, teren dostosowany do dziecięcych zabaw.

Z drugiej zaś strony, jest to często uciążliwe dla osób w podeszłym wieku, które pragną w swoich mieszkaniach zaznać ciszy i spokoju. Dobiegający z zewnątrz hałas jest bardzo męczący. W ciągu dnia słychać przejeżdżające tramwaje, warkot silników parkujących pod oknami aut, okrzyki rozbawionych dzieci. Wieczorami, szczególnie w weekendy, ze znajdujących się tuż naprzeciwko bloków słychać głośną muzykę i hałaśliwe rozmowy imprezowiczów.

Oczywiście, nie można jednocześnie usatysfakcjonować wszystkich mieszkańców. Ale dobrym rozwiązaniem problemu jest sposób na ograniczenie wdzierania się do mieszkań odgłosów dobiegających z zewnątrz – zainstalowanie wysokiej klasy dźwiękoszczelnych okien. Okna Salamander Kraków znam od dawna. Ich konstrukcja umożliwia wysoki stopień izolacji akustycznej. Podwójne lub potrójne szyby dodatkowo zabezpieczone są uszczelkami. Przez to jednocześnie zapewniona jest izolacja chroniąca przed ubytkami ciepła, jak również przed przedostawaniem się do wnętrza kurzu i pyłów. Nie należy się jednak obawiać, że przy zamkniętych oknach ograniczona jest wentylacja pomieszczeń. Specjalny system wietrzników zamocowanych w profilach okien lub drzwi balkonowych, w pełni umożliwia prawidłową cyrkulację powietrza.

Zapotrzebowanie na okna Salamander Kraków ma spore. Instalowane w dawnych budynkach okna z drewnianymi ramami często już się wypaczyły, powstały nieszczelności lub trudności w domykaniu. Okna Salamander mają obramowanie z wysokogatunkowego tworzywa i niezawodne mechanizmy zamknięć, więc są solidne i trwałe, posłużą domownikom przez długie lata.