Obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie stosowaniem modułów LED. Wykorzystanie ich jako alternatywy dla taśm ledowych, szczególnie można zauważyć w takiej dziedzinie jak oświetlenia reklamowe. W ofertach wielu już agencji outdoorowej reklamy można spotkać się z możliwością zastosowania modułów ledowych, zarówno w wersjach 1, 2 ,3, 4 a nawet 6 diodowych.

Moduły te występują również w wielu wariantach kolorystycznych oraz o różnych mocach. Ich cechą charakterystyczną jest większa elastyczność podczas montażu aniżeli taśm. Wynika to z zastosowania przewodu pomiędzy modułami.

Tak więc stworzona z ABS obudowa zapewnia o wiele mniejszą podatność na zniszczenia (mechaniczne, od warunków pogodowych), co powoduje, iż spokojnie można je instalować na zewnątrz, nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Ponadto moduły LED wyposażone są w dobrej jakości taśmę dwustronnie klejącą bądź w otwory montażowe, które ułatwiają montaż na niemal każdej powierzchni. Wobec czego idealnie sprawdzają się przy oświetleniu każdej powierzchni. Doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach mieszkalnych jak i właśnie w reklamie.

Oświetlenie LED, dzięki swoim właściwościom już na dobre zagościło w reklamie. Możemy też przypuszczać, że moduły LED (więcej informacji także na stronie: goq-led.pl/moduly-led.html) będą wpisywały się w trendy obowiązujące w przyszłych sezonach. Wypełniać będą banery czy kasetony reklamowe, skutecznie przyciągając uwagę już z daleka.

Ponadto możemy być pewni, że ich producenci wciąż będą nas zaskakiwać coraz to bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami łączącymi estetykę i wymiar funkcjonalny.