W budownictwie i wykańczaniu wnętrz stosuje się z roku na rok coraz bardziej nowoczesne metody pracy, jak również materiały i narzędzia, które są niezbędne przy pracach budowlanych. Jeśli chodzi o materiały, furorę robią obecnie tynki cementowo-wapienne, które są dużo trwalsze i mocniejsze niż tradycyjne tynki gipsowe. Dziś w budownictwie coraz częściej stawia się na materiały, które pozwolą na szybsze ukończenie prac budowlanych, a przy okazji zapewnią nam dużo większą jakość użytkowania.

Tynki obecnie wykorzystywane są bardzo różnorodne. To, jakiego tynku powinniśmy użyć wewnątrz lub na zewnątrz budynku, zależy w dużej mierze od kilku czynników. Jeden z nich, to podłoże, na którym tynk ma być mocowany. Drugi, to warunki, jakim ma być poddawany tynk w przyszłości – tu trzeba wziąć pod uwagę, czy jest to dom budowany w ciepłych krajach, gdzie mrozy i deszcze to rzadkość, czy też właśnie tam, gdzie tynk musi być mocny i odporny na warunki atmosferyczne. Zwrócić też należy uwagę na to, czy tynkujemy na zewnątrz czy wewnątrz, i jakie panują warunki w najbliższej okolicy.

Kolejna, trzecia już rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, są narzędzia i moce przerobowe, jakie zamierzamy stosować przy tynkowaniu. Wielkie połacie ścian obecnie tynkuje się przy pomocy specjalnych agregatów nakładających tynki maszynowe, przystosowane do nakładania maszynowego. W niektórych bowiem przypadkach tynkowanie ręczne tynkiem gipsowym jest po prostu mało wydajne – gdy mamy dużą powierzchnię i mało czasu na tę czynność.

Firma, która wykonuje tynki to Inside System