Papier ceramiczny jest to produktem izolacyjnym, który wykonany jest z włókien ekologicznych z niewielką ilością spoiw organicznych. Ten papier posiada niezwykle doskonałą trwałość termiczną, a także wyjątkowe właściwości użytkowe. Materiał jest bardzo wytrzymały i elastyczny na różnego rodzaju rozdarcia, jak i również jest dopasowywany do różnych rzeczy, które potrzebują dalszej obróbki. Spoiwa organiczne w papierze zupełnie wypala się w temperaturze od 180 stopni Celsjusza do 380 stopni, jeżeli użyte są inne włókna to można szacować że wypalanie nastąpi od 1200 stopni do 1400 stopni Celsjusza. Papier ceramiczny główne zastosowanie ma jako izolacja przebić cieplnych czy ochrona przeciwpożarowa.
Materiały ognioodporne to takie materiały, które w lekkim stopniu chronią przed ogniem, do pewnej temperatury. Są to materiały takie jak: włókna, kleje a także maty i cegły.
Jeżeli chodzi o materiały ogniotrwałe to są takie materiały, które mają swoje zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do pracy o wysokiej temperaturze lub w sytuacjach gdy obecny jest ogień. Taki materiał posiada odporność mechaniczna, ponieważ do wykonania są potrzebne twarde materiały szamotowe, a także wysokoglinowe i andaluzytowe, z których wytwarzana jest wkład izolacyjny izolacyjne oraz okładziny różnorodnych pieców. Zazwyczaj ten materiał jest wykorzystywany jako tkanina oraz taśma termoizolacyjna.
Więc jak planuje się jakiś remont w domu to należy sprawdzić czy takie rzeczy posiadamy na wszelki wypadek jakby stało się nieszczęście.

Reklama: Ceramic