Uprawianie konopi to specyficzne i trudne hobby, wymagające odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, sprzętu, nawozów oraz innych preparatów wspomagających wzrost. Niestety, taka hodowla jest wciąż nielegalna w Polsce, ale za to legalna w takich krajach jak Czechy, Hiszpania, Wielka Brytania, Szwajcaria czy Holandia, gdzie nie ma pod tym względem ograniczeń prawnych.

W wyżej wymienionych państwach, hodowanie kilku drzewek konopi jest dozwolone „na własny użytek”. Nie jest to jednak zajęcie cieszące się aprobatą, ani obojętne dla otoczenia i społeczeństwa żyjącego wokół. Należy o tym pamięć i uwzględniać w dalszym planowaniu uprawy, która bądź co bądź, wymaga od nas poniesienia pewnych kosztów. Zaczynając hodowle, należy zaopatrzyć się w odpowiednie nasiona oraz sprzęt do uprawy w tym: lampy, doniczki, dozowniki wody, odpowiednią glebę i filtry węglowe odpowiedzialne za neutralizację zapachu. Ten ostatni element jest niezwykle ważny. Konopie indyjskie wytwarzają bardzo specyficzny, intensywny, drażniący zapach, który potrafi rozprzestrzeniać się na dużym obszarze i może być nieprzyjemny dla np. sąsiadów. Może to powodować pewne konflikty społeczne, których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Dlatego neutralizacja zapachu roślin jest taka ważna.

Odpowiednie zastosowanie filtrów węglowych powinno wyeliminować niepożądane zapachy, sprawiając, że hodowla roślin stanie się przyjemniejsza i nieobarczona ryzykiem braku wyrozumiałości osób postronnych. Spokojne warunki i przemyślane działanie, powinno prędzej czy później przynieść nam oczekiwaną satysfakcję.