Wystrój wnętrza domu to kwestia, którą warto przemyśleć na początku urządzania. Dobrze jest postawić na jeden styl, albo przynajmniej na elementy, które będą do siebie pasować. Lepiej zastanowić się dłużej nad wyborem mebli, niż potem na przykład rozmontowywać wbudowaną w ścianę szafę. A co zrobić, gdy urządziliśmy mieszkanie lub dom, ale nie podoba nam się już jego wystrój?

Jest na to na pewno kilka dobrych rozwiązań, nie koniecznie wymagających wielki remontów i pokładów finansowych. Jednym z nich jest przemalowanie ścian. Kolor może zdziałać cuda i kompletnie odmienić wnętrze. Jasne kolory, jaką jest czysta biel czy szarość,odświeżą i powiększą przestrzeń. Gdy chcemy nadać wnętrzom szczególnego charakteru, warto sięgnąć po gamę żywych kolorów, nie koniecznie w całym pokoju, ale jako akcent na wybranej ścianie.

Innym sposobem na zmianę jest wymiana poduszek i innych dekoracyjnych akcesoriów. Zupełnie innego charakteru nadadzą poduszki futerkowe, świetne szczególne zimą, a innego proste kolorowe poduchy w różnych wielkościach i kształtach. Znacząca rolę przy zmianie wyglądu pomieszczenia ma oprawa obrazów. Nie tylko jej kształt, ale również kolor i materiał, z jakiego jest wykonana, będzie totalnie zmieniał charakter danego pokoju.

Przykładowo, ramki drewniane są chętnie wybierane, żeby szybko i w prosty sposób wprowadzić trochę naturalności i elegancji, plastikowe z kolei świetnie się sprawdzą w pokojach młodzieżowych lub retro. Dzięki tylu możliwościom zmiany wyglądu poprzez drobne rzeczy, nie trzeba się przejmować, że utknęliśmy w jednym stylu na zawsze.